Jaxa Łiki  - Bielizna Termoaktywna
Zamieszczony przez Mateusz Orzeszyna 9 lat temu · Jaxamount

Co rozumiemy pod pojęciem termoaktywności, czyli jakie cechy powinna posiadać bielizna termoaktywna? Dlaczego ważne jest żeby nasza bielizna posiadała właśnie takie właściwości?

Zacznijmy od zasady działania i pojęcia termoaktywności. 

Aby można było nazwać bieliznę - termoaktywną, potrzeba aby spełniała ona jedną istotną rolę. Mianowicie powinna bardzo efektywnie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry. Stąd też wywodzi się jej nazwa, termoaktywność. Ponieważ zasadą jej działania jest różnica temperatury między ciałem i otoczeniem. Efekt ten otrzymuje się przez nadanie materiałowi specjalnych cech. Materiał na bieliznę termoaktywną przede wszystkim powinien on być elastyczny aby dobrze przywierać do powierzchni ciała, a jego struktura jest skonstruowana w taki sposób, iż wilgoć wchłaniana jej w wolniejszym tempie niż jest ona odparowywana.Taka struktura zwana jest zwykle "ażurową" i odpowiada za to co w bieliźnie termoaktywnej nazywamy "oddychalnością". 

Dzięki temu, że bielizna termoaktywna szybciej odparowuje wilgoć niż ją absorbuje, sama pozostaje sucha i zarazem zapewnia suchość samej skóry, przy skórze utrzymywana jest cienka warstwa ogrzanego przez ciało powietrza, co daje łącznie wrażenie komfortu cieplnego.

Bielizna termoaktywna zwykle stosowana jest jako warstwa najbliższa ciału (o trójwarstwowym systemie ubierania się sprawdź nasz ostatni post w połączeniu z bluzami wykonanymi z dzianin ociepleniowych typu polartec, zapewniających odpowiednią izolację cieplną od otoczenia oraz kurtkami wykonanymi z membran półprzepuszczalnych, zapewniającymi z kolei ochronę od wiatru i deszczu. 

Nasze produkty są w pełni termoaktywne. Bielizna wykonana z dzianin Rhovyl i Smartcel to najwyższej jakości ochrona przed wychłodzeniem ciała spowodowanego mokrą pierwszą warstwą.   


Sklep


Naszą bieliznę termoaktywną oraz antyreumatyczną sprzedajemy na terenie Polski oraz Unii Europejskiej.


* Wszystkie ceny zawierają podatek VAT (23%)

Newsletter


Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać najnowsze wiadomości o nas, informacje o promocjach oraz o nowych produktach.


Kontakt


Jaxa s.c.
ul. Rapackiego 22
42-520 Dąbrowa Górnicza
Polska